Öğrencilerimiz Eğlence ve Keşif Dolu Bilim Programına Katıldı

0
53

Yaz dönemi Güzel Ahlak ve Kur’an Kursu öğrencilerimiz, TACEV ve Üsküdar Bilim tarafından düzenlenen 1 günlük programa katıldı.

Üsküdar Bilim kompleksinde 10.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleşen programda öğrenciler, Teknoloji Atölyesi, Tasarım Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi, Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi ve Matematik Atölyeleri’nde uygulamalı eğitimler aldı.

Rezonans & Dalgalar, Görme & Algı, Elektrik & Manyetizma konularının işlendiği üç ana tema altında 50’den fazla sergi düzeneğinin yer aldığı sergi alanını gezen öğrenciler daha sonra astronot olabilmek ve uzaya gidebilmek için gerekli şartların neler olduğu ve hangi fiziksel, zihinsel eğitim süreçlerinden geçmeleri gerektiğini, astronotların uzayda giydiği kıyafetlerden ve uzayda kaldıkları bir gün boyunca nasıl bir yaşam geçirdiklerinin anlatıldığı Planetaryum gösterisini izledi.

Öğrencilerin, bilim ve teknolojinin önemini ve değerini anlamaya yönelik düzenlenen etkinliğin sonunda katılımcılara sertifika verildi. Programa, 3 farklı yaş grubunda, 30’dan fazla öğrencimiz katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here