Saadet Güneşi : Seadeti Ebediyeye Kavuşturacak İlmi ve Dini Bilgiler

KUDÜS CEPHESİ VE MÜSTAKBEL CEPHELER

Rahim Er

Tarih: 2017-12-11 / Hit: 293

Kudüs’ten ayrılma tarihimiz, 9 Aralık 1917’dir. İngiliz’in onu bizden gasbetmesinden bir asır sonra aynı günlerde ABD Başkanı Trump, BM’nin iki devlet kurulması ve Kudüs’ün doğu ve batı diye iki devlet arasında bölüşülmesi projesine rağmen buranın bütünüyle İsrail’in başkenti olduğuna dair inat ve ısrarını dile getirdi.
Sn Trump, bu tasarrufu bazı devletler, hele Türkiye ve kendi bazı Bakanlıklarının ne dediğine aldırmadan yaptı.
Böylece Orta Doğu bir kere daha ateşe verildi.
Kalan huzur da dinamitlendi. Vaziyet o ki Evanjelistler, Yahudilerin, Trump her ikisiyle Yahudi asıllı damadı Jared Kushner’in etkisindedir. Evanjelistler, tanrının “arz-ı mev’ud”u yani Mısır’daki Nil Nehri ile Doğu Anadolu’daki Fırat Nehri arasında kalan ve bugün üzerinde birçok devlet bulunan çok geniş bir sahayı İsrailoğullarına vaad ettiği inanç saplantısındadır. Onlara göre İsrail, bu toprakları ele geçirince dünyayı huzura kavuşturacaktır. Bugün arz-ı mev’ud iddiası yakıştırılan bölgedeki hiçbir devlette bütünüyle barış olmadığına dikkat etmeli.
Tabii Donald Trump’ın tek derdi bu değil. Otorite kurma arayışında. Bunu toparlamak için böyle bir hamle yaptı. Ne diyor: "Seçim sözü vermiştim; diğer Başkanlar gibi yapamam; onlar da söz vermişlerdi ama sözlerini yerine getirmediler, ben getirdim.”
Hadisenin bir başka cephesi daha var:
ABD, bugün olmuş Orta Doğu'ya dair İngiliz haritalarını kullanmaktadır. Çekiç Güç, Körfez Harekâtı, BOP, Arap Baharı, DEAŞ, Kuzey Suriye’de Akdeniz’e kadar uzanacak devlet kurma çalışması, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü, Barzani Referandumu, hepsi boşa çıktı. Rejisörü FETÖ olan Sarraf Davası da adi suç olma dışında boşa çıkıyor.
Trump, böylece, Evanjelistleri, Yahudi lobisini ve İsrail’i memnun edecek son atışını namluya sürdü.
Kudüs, bir cephedir.
Ancak bu cephe sözü klasik nizami harpler cephesi gibi anlaşılmamalı. Kudüs bir cephedir ve çok yönlü, çok taraflı ve çok silahlı bu cephe, Türkiye’ye karşı açılmıştır.
Çünkü Türkiye, yukarıda saydığımız bütün o oyunları bozan birinci devlettir. Diğerleri Rusya ve İran’dır. Ve bu işlerin içinde olmasa da onlar için ağır ağır gelmekte olan bir Çin tehlikesi vardır. Bu sebeple adı geçen diğer devletlerin de başını derde sokacak cepheler açılması da hesap dışı değildir. Rusya’ya karşı Kafkaslarveya Kuzey Karadeniz, İran’a karşı belki İran Azerileri veya yine Irak yahut güçlendirilmiş PJAKcephesi açılabilir.
Çin’e gelince; oyun, Şarki Türkistan üzerinden, onların hürriyetten mahrumluğu ve mazlumlukları üzerinden oynanabilir.
Demek oluyor ki aklıselim, Amerika’da iktidara hâkim olamazsa hem Amerika’nın hem bölgemizin ve hem de dünyanın başı ağrımaya devam edecektir.
Kafkas Müslümanları ve Kırım, Güney Azerbaycan ve Uygur Türkleri üzerinden Türkiye’nin Çin, İran ve Rusya ile arası bozulmak istenebilir. Bu tuzağa karşı bütün taraflar uyanık olmalıdır.
Hele Cumhurbaşkanı Sn.Erdoğan’ın “İsrail terörist devlettir!” vurgusu ve bugünkü Türk gazete manşetlerinden sonra herkes daha bir pusatlanmış olacaktır.

YORUM YAZ
Yazarın Diğer Makaleleri

DEVLET AKLININ ZAFERİ

Cemal Kaşıkçı Vak’ası, sadece bir muhalif kalemi vahşice ortadan kaldırma cinayeti değildir. Bu facianın tertiplenmesinin birçok sebebi bulunuyor. Onların başta gel...

MENBİÇ-DOĞU FIRAT HATTI

2011’de başlayan, daha doğrusu başlatılan Suriye iç savaşından evvel de güney hudutlarımız fazlaca emniyette sayılmazdı. İç savaştan sonraysa bizim güneyimizde ...

ATİLLA DAVASI

Casusluk ve terör örgütleriyle ortak çalışma suçlarından tutuklu olarak yargılanan Amerikan vatandaşı Andrew Brunson 12 Ekim 2018 günkü duruşmada 37,5 ay cezaya mah...
Tüm Yazıları

Hakikat Kitabevi Yayınları

Tam İlmihal Seadeti Ebediyye
Mektubat Tercemesi
İslam Ahlakı
Kıyamet ve Ahiret
Namaz Kitabı
Cevab Veremedi
Eshabı Kiram
Faideli Bilgiler
Hak Sözün Vesikaları
Herkese Lazım Olan İman
İngiliz Casusunun İtirafları
Kıymetsiz Yazılar
Menakıbı Cihar Yarı Güzin
Şevahidün Nübüvve
Fahrettin Tacar Eğitim Vakfı İhlas Vakfı Hakikat Kitabevi İhlas Koleji İrfan Turizm Dinimiz İslam Huzur Pınarı Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü Adem Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği Bülent Gençer Vakfı