Saadet Güneşi : Seadeti Ebediyeye Kavuşturacak İlmi ve Dini Bilgiler

“YENİ HAVALİMANI İÇİN İSİM TEKLİFLERİMİZ”

Rahim Er

Tarih: 2018-09-14 / Hit: 15

Boğaç Han hikâyesinden de biliriz ki eski Türklerde doğan çocuk, büyüyüp bir yiğitlik göstermeden ona isim konmazmış. Önce hak edecek, sonra isim verilecek.
Geçici olarak “3. Hava Limanı” ve “Yeni Havalimanı” denen son yüzyılın en büyük eserlerimizden bu büyük işletmeye henüz isim verilmedi. Fakat hizmete açılmasına da az kaldı. İsimde ölçü, eserle ismin hem ahenk içinde olması; ismin sahibine yakışmasıdır.
Peki bu eser, kendini isbat etti mi, yiğitlik gösterdi mi? Evet ve elbette. Böyle bir eserin inşa edilip taahhüt edilen tarihte millete teslim edilmesi zaten başlı başına yiğitliktir.
Şüphesiz ki çok kimse onun için isimler düşünmekte. Düşünmeli de. Biz de öteden beri düşünüyoruz. Son olarak bütün tekliflerimizi 5 Temmuz 2018’de böyle bir cuma günü derleyip-toparlayarak kamuoyu ile paylaştık. Ancak tekrarda da fayda bulunmakta. Tekrarla fikir pekişmiş olur. Hani bir deyim vardır; “tekrar, yüz seksen kere de olsa faydalıdır” anlamında “et’tekrarü ahsen, velev kâne yüz seksen!”
Bu sebeple 5 Temmuz'daki yazımızı bir kere daha nazar ve takdirlere arz edelim istedik. O makalemizin ismini bir kere daha kullandığımız için de “mevzubahis yazı” manasına başlığa tırnak işareti verdik.
İşte yeni havalimanı işletmemize dair isimtekliflerimiz:
*
29 Ekim 2018’de açılışı yapılacak olan yeni havalimanımız, inşallah yüz akı eserlerimizden biri olacaktır. Bu hizmet, dünya çapında ve tarihîbir imzadır.
Bu alanla birlikte İstanbul, Asya, Avrupa ve Afrika’nın hava trafik merkezi hâline gelecektir. Tabii İstanbul da 30 milyon nüfusa doğru zorlanacaktır. Muhteşem havalimanımız için düşündüğümüz bazı isimler şunlardır:
-Caferi Tayyar Havalimanı
-Abdülhamid Han Havalimanı
-Muhteşem Süleyman Havalimanı
-Büyük İstanbul Havalimanı
-Muhteşem İstanbul Havalimanı
-Payitaht Havalimanı
-Dersaadet Havalimanı
-İstanbul Erguvan Havalimanı
-İstanbul Huzur Havalimanı
-İstanbul 7 Tepe Havalimanı
-Yeni Türkiye Havalimanı
-Büyük Türkiye Havalimanı
-2071 Büyük Türkiye Havalimanı
-2071 Havalimanı
-Diriliş Havalimanı
-Kızılelma Havalimanı
-7 İklim Havalimanı

YORUM YAZ
Yazarın Diğer Makaleleri

İŞ BANKASI HAZİNEYE, VAKIFLAR BANKASI KATILIMA DEVREDİLMELİ

“İş Bankasının sermayesi, Hind Müslümanlarının halifenin kurtarılması için Millî Mücadele’ye destek olarak gönderdikleri paradır” sözünü çok kimse işitmiştir. T...

İDLİB, DERİN NEFES ALDI!

7 Eylül 2018 tarihinde yapılan Tahran Zirvesi’nden 12 maddelik Sonuç Bildirgesi çıkmış fakat Türkiye’nin bütün ısrarlarına rağmen ateşkes kararı alınmadığı için bu ...

KAFKAS İSLAM ORDUSU

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 15 Eylül 2018 günü Azerbaycan’ın payitahtı Bakü’deydi. Bu ziyaret, çok kimse için sürpriz olsa da çok önceden hazırlandığı anlaşı...
Tüm Yazıları

Hakikat Kitabevi Yayınları

Tam İlmihal Seadeti Ebediyye
Mektubat Tercemesi
İslam Ahlakı
Kıyamet ve Ahiret
Namaz Kitabı
Cevab Veremedi
Eshabı Kiram
Faideli Bilgiler
Hak Sözün Vesikaları
Herkese Lazım Olan İman
İngiliz Casusunun İtirafları
Kıymetsiz Yazılar
Menakıbı Cihar Yarı Güzin
Şevahidün Nübüvve
Fahrettin Tacar Eğitim Vakfı İhlas Vakfı Hakikat Kitabevi İhlas Koleji İrfan Turizm Dinimiz İslam Huzur Pınarı Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü Adem Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği Bülent Gençer Vakfı