Saadet Güneşi : Seadeti Ebediyeye Kavuşturacak İlmi ve Dini Bilgiler

BÜYÜK KÜRDİSTAN'LA BÜYÜK TÜRKİYE'NİN YOLUNU KESMEK!

Mustafa Necati Özfatura

Tarih: 2017-09-13 / Hit: 314

25 Eylül'de Irak Kürt otonom idaresindebağımsızlık referandumu yapılacak. Bundan böyle gündem, Erbil ve sahnede Mesud Barzani vardır.

Kuzey Irak'ta müstakil bir Kürt devletinin kurulmasına, Irak, İran, Suriye ve Türkiyekarşı.Mesud Barzani, birçok kereler ikaz edildi ama bir netice elde edilemedi.
Hâdise en sâde üslupla şudur:
Batı, Sevr'i unutmamıştır...Haçlı dünyası, Türklerin yeniden derlenip toparlanıp büyük devlet olmasından korkmaktadır.
Bundan dolayıdır ki PKK, DEAŞ, PYD ve hepsinin arkasında Batı vardır. Bir mes'elede bâzen düveli muazzama olarak hep birlikte mevcutlar bazen de ikili veya tekli olarak yer almaktalar. Evvela devreye ve sahaya PKK sürüldü. Desdeklendi ve desteklenmekte. Irak'a Körfez çıkarmaları yapıldı. DEAŞ ihdas edildi. Suriye'ye Arap Baharı getirildi. Türkiye kan kaybetti, Irak âdeta felç oldu, Suriye fiilen parçalandı. PKK himaye altına alındı. "Stratejik ortak" dedikleri PYD'deyi âdeta tanıdılar. Irak Kürt otonom idaresi ise Türkiye ile iş birliği ve petrol anlaşması yaptığı için cezalandırıldı. Nihayetinde Mesud Barzani, Türkiye'ye yakın dururken sarsılan ve yeniden şekillendirilen bölgede vaziyet ve imkânlarını kaybetmemek için bağımsızlığı kurtuluş yolu olarak seçti veya seçtirdiler.
Batı, FETÖ/PDY ile 15 Temmuz'da başarılı olsaydı bağımsızlık referandumu yapılmazdı. Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin, Irak'ın batısında Kürdistan'ın devletleşmesiyle Türkiye kıskaca alınmak istenmektedir. Diğer tarafta yine Irak topraklarında Kandil ve çevresinde PKK vardır. PYD, PKK'nın devamıdır. Bunların coğrafya olarak birleştirilmesiyle insan ve güç birliği de doğacaktır. Barzani ailesi Sünni iken PKK ve PYD Marksist örgütlerdir. Fakat öyle anlaşılıyor ki Batı yani Osmanlının "Düveli Muazzama" dediği devletler, Türkiye'deki sol-sağ kavgaları ve Çekiç Güç muammasından başlayarak bunları planlamış.
Önce Irak'ta sonra Suriye'de müstakil Kürt devletleri. Sonra PKK'nın buna dâhil olması. Ardından PKK'yı daha da takviye ederek Türkiye'nin güneydoğusunu da oraya eklemek ve İran'dan parça koparmak.
Bu sinsi projeyi 15 Temmuz darbe teşebbüsünü püskürtmek ve Fırat Kalkanı Harekâtı sekteye uğrattı. Bunun üzerine Mesud Barzani üzerindeki baskılar artmış görünüyor. Batı için mevzubahis olan Kürt, Kürdistan vs. değildir.
Türkiye'nin büyümesinden rahatsızlar. Osmanlı sonrası hesaplaşmalar devam ediyor.
Topraklarımızı her ne kadar 5 milyondan 1 milyon kilometrekarenin altına da düşürseler tam parçalanmayı Sevr'de başaramadılar. 1968-1970 aralığında iç harp çıkartamadılar, 15 Temmuz'da hezimete uğradılar, Fırat Kalkanıyla Arap Baharı ve DEAŞ oyunları da bozuldu.
Bu Türkiye, kendi silahını yapmakta, darbe teşebbüsüne rağmen ekonomisi sarsılmamakta, mazlum ve mağdurların yanında yer almakta, 2023 Büyük Türkiye ve 2071 Cihan Devleti Türkiye hedeflerine doğru ilerlemektedir.
Söz konusu projenin hayat bulmasında veya bulmamasında Mesut Barzani önemli bir oyuncudur. Yoğun baskılara maruz kaldığı ve boyun eğdiği anlaşılmakta. Dikkatlerden kaçmamalı ki FETÖ örgütü okulları Erbil'de devam etmektedir.
Hedefte, sözde Büyük Kürdistan'ı kurdurarak Büyük Türkiye'nin yolunu kesmekvardır.
Mesud Barzani, yanlış yapmaktadır. Hatasını Kerkük'ü de referanduma katarakdaha da büyütmüştür.
Bilmeli ki bugün kendisini kullananlar yarın satacaklardır. İşi bitince ortadan kaldırırlar. Fakat Türkiye, her ne pahasına olursa olsun hedeflerinden vazgeçmeyecek, Erbil-İskenderun arasında kurulacak bir kukla devlete izin vermeyecektir.

YORUM YAZ
Yazarın Diğer Makaleleri

Gelişen ekonomimiz...

En hızlı büyüyen 5’inci ülkeyiz. 2030 yılında Fransa’yı geçerek dünyada 9’uncu Avrupa’da 4’üncü olacağız (THY Genel Müdürü). Eminönü-Eyüp Sultan-Alibeyköy tramv...

Orta Doğu’da fitne kaynağı

ABD heyeti YPG ve PYD ile görüştüler. Kirli ittifak devam ediyor. ABD heyeti Kandil’e gitti. ABD Suriye’de Irak’ta olduğu gibi federal bir sistem istiyor. Bu sistem...

Afrin operasyonu

Muhtemelen bu yazının çıktığı gün Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteği ile Özgür Suriye Ordusunun Arap bölgesi olan ama DEAŞ ve PYD oyunu ile işgal altına alınan Afri...
Tüm Yazıları

Hakikat Kitabevi Yayınları

Tam İlmihal Seadeti Ebediyye
Mektubat Tercemesi
İslam Ahlakı
Kıyamet ve Ahiret
Namaz Kitabı
Cevab Veremedi
Eshabı Kiram
Faideli Bilgiler
Hak Sözün Vesikaları
Herkese Lazım Olan İman
İngiliz Casusunun İtirafları
Kıymetsiz Yazılar
Menakıbı Cihar Yarı Güzin
Şevahidün Nübüvve
Fahrettin Tacar Eğitim Vakfı İhlas Vakfı Hakikat Kitabevi İhlas Koleji İrfan Turizm Dinimiz İslam Huzur Pınarı Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü Adem Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği Bülent Gençer Vakfı